Netserwis Profesjonalna Obsługa Informatyczna Malbork

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych ludzi którzy postanowili nie wyjeżdżać za granicę na zmywak i zacząć zarabiać w kraju na czymś na czym się znamy. Robimy co lubimy i co potrafimy, wiemy, że z dobrego piekarza nie będzie zbrojarza – więc nie wchodzimy w branże w których nie czujemy się silni.


Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim to, że cały czas się roziwjamy, szukamy nowych rozwiązań i możliwości. Nie spoczywamy na laurach i gotowych rozwiązaniach. Sami przedzieramy szlaki i opracowujemy nowe metody działania. Wychodzimy z założenia – jeżeli się nie rozwijasz to się cofasz. Świat pędzi, a my razem z nim – przekładając rozsądek i wiedzę nad rutynę. Jesteśmy mobilni – dojedziemy, sprawdzimy, załatwimy.


Co potrafimy?

Specjalizujemy się w outsorcingu systemów komputerowych i sprzętu. Komputery w Twojej firmie mają działać wydajnie, nieprzerwanie i być zabezpieczone, a jak – to już nasze zadanie. Odciążamy Cię od martwienia się o bezpieczeństwo – pozwalając zająć się swoimi obowiązkami. Specjalizujemy się szeroko pojętym bezpieczeństwie – od zabezpieczenia systemu komputerowego, aż po bezpieczeństwo obiektu w którym się znajdujesz, wykorzystując do tego najnowsze rozwiązania z dziedziny systemów alarmowych, telewizji przemysłowej jak i kontroli dostępu.


Dlaczego my?

- Zapytamy: Dlaczego właśnie nie my? Na rynku jest wiele firm w podobnych branżach oferujące przeróżne produkty, usługi, rozwiązania. Być może właśnie korzystasz z usług jednej z tych firm i uważasz, że spisują się bardzo dobrze. Nie zaprzeczamy temu. Wyróżniamy się indywidualnym podejściem do klienta (każdy tak pisze, mało kto tak robi), świeżością w myśleniu, analizowaniu problemów z naszych podwykonawców, którzy rzetelnie wykonają je. Pracujemy w grupie, co przekłada się na wydajność i zaufanie.Obsługa IT

NetSerwis specjalizuje się w outsourcingu IT.
Naszymi klientami są małe i średnie firmy z wielu branż.


Dzięki doświadczeniu naszego Zespołu każdemu Klientowi oferujemy usługi na najwyższym poziomie, każdorazowo optymalnie dobierając ich zakres i koszty. Poniższa oferta w sposób poglądowy przedstawia jaki jest zakres i orientacyjny koszt usług oferowanych przez NetSerwis w ramach opieki informatycznej.

1. Model Współpracy

Do obsługi Państwa firmy zostają oddelegowane osoby:
Konsultant IT – jest to osoba odpowiedzialna za rozpoczęcie współpracy, ustalenie szczegółów dotyczących zakresu, czasu, kosztów usług, przeprowadzenie Audytu. Konsultant podczas bieżącej obsługi Państwa firmy doradza, w oparciu o informacje zebrane od Opiekuna IT, jak najlepiej prowadzić politykę IT Państwa Firmy.

Opiekun IT – NetSerwis jako jedyna na rynku personalizuje opiekunów. Oznacza to, iż od początku współpracy obsługuje Państwa jedna i ta sama osoba. Dzięki temu w dość krótkim czasie jesteśmy w stanie poznać całą infrastrukturę IT i określić jej najbardziej newralgiczne punkty. Równie szybko zapoznajemy się z zespołem ludzi tworzących Państwa firmę, dzięki czemu możemy wyeliminować anonimowość obsługi, co znacząco wpływa na jakość usług, a także czasy reakcji.

Inżynier systemowy – jest to osoba odpowiedzialna za współpracę z Opiekunem i Konsultantem, której zadaniem jest rozwiązywanie ewentualnych, bardzo skomplikowanych problemów systemowych (Np. niekompatybilność systemów, odzyskiwanie danych itp.).

2. Zakres usług

Audyt – są to czynności wykonywane jednorazowo i nieodpłatnie, przed podjęciem, lub na początku współpracy z Klientem, zmierzające do określenia stanu Systemu IT Klienta, zakresu prac, czasów reakcji, cennika usług obsługi informatycznej.

Administracja Siecią Lokalną – to czynności wykonywane okresowo mające na celu utrzymanie odpowiedniej przepustowości sieci, dostępności usług (drukowanie, przesyłanie danych, dostęp do serwerów i Internetu), a także bezpieczeństwa, oraz wykonywanie kopii bezpieczeństwa – archiwizacja.

Administracja Stacjami Roboczymi – są to czynności wykonywane okresowo (nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie dla każdego stanowiska) mające na celu utrzymanie sprawności komputerów, a także przewidywanie i zapobieganie awariom. Dzięki specjalistycznym narzędziom jesteśmy w stanie określić stopień zużycia poszczególnych komponentów komputerów, a także przewidzieć ich awarie, co bardzo często chroni przed nieoczekiwanymi skutkami awarii takich jak np. utrata danych.

Administracja Serwerami – są to czynności wykonywane okresowo mające na celu przede wszystkim utrzymanie w ciągłym ruchu i dostępności usług którymi zarządza dany serwer (np. dostęp do poczty e-mail, dokumentów, oraz danych przechowywanych na serwerze), ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa sieciowego.

Konserwacja Stacji Roboczych i Serwerów – są to czynności wykonywane okresowo, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie dla każdego stanowiska, mające na celu zachowanie odpowiednich parametrów pracy systemów operacyjnych (np. usuwanie wirusów, programów szpiegowskich, czyszczenie folderów plików tymczasowych), aplikacji, oraz przedłużenie żywotności sprzętu (np. fizyczne czyszczenie sprężonym powietrzem newralgicznych komponentów komputera).

Bieżąca Pomoc Użytkownikom – są to czynności wykonywane na żądanie Klienta, mające na celu pomoc w rozwiązaniu aktualnych problemów (np. niemożność drukowania, odszukanie źle zapisanych plików, pomoc w korzystaniu z aplikacji biurowych).

Obsługa Awarii – są to czynności wykonywane na żądanie, mające na celu usunięcie nagłych sytuacji które w sposób zupełny lub częściowy uniemożliwiają Klientowi korzystanie z zasobów infrastruktury IT (np. naprawa uszkodzonego komputera).

Monitoring – są to czynności wykonywane stale (on-line) bez angażowania użytkowników systemu, polegające na ciągłej obserwacji zachowań poszczególnych składowych systemu IT Klienta (serwery, linie dostępowe do Internetu, procesy archiwizacji).
Monitoring pozwala na możliwie wczesne wykrycie usterek sprzętu, ewentualnego zarażenia wirusem stacji roboczych, czy nieprawidłowej pracy serwerów/łącz internetowych.

3. Czasy reakcji

Czas Reakcji – jest to czas który upływa od momentu zgłoszenia przez Klienta awarii do momentu podjęcia przez Serwisanta czynności zmierzających do usunięcia problemu.

Standardowo maksymalne czasy reakcji wynoszą:Usłgi Dodatkowe

System zabezpieczenia (SSWiN) – Zajmujemy się montażem systemów zabezpieczenia, tj. systemy sygnalizacji włamania, powiadomienia o napadzie, kontrolą czasu pracy, oraz kontroli dostępu do obiektu. Czasy w których można było bezgranicznie zaufać ludziom dawno minęły – dlatego warto jest się zabezpieczyć. Bezpieczeństwo zależy od najsłabszego ogniwa – pamiętaj o tym.

Telewizja przemysłowa (CCTV) – W jakim celu stosuje się kamery przemysłowe? Tego typu kamery stosowane są przede wszystkim w celu zapewnienie bezpieczeństwa obiektom potrzebującym ochrony. W dzisiejszych czasach kamery przemysłowe są praktycznie wszędzie, można je spotkać nie tylko w bankach, urzędach, prywatnych posesjach, ale i na ulicach naszych miast oraz w szkołach. Zainstalowanie tego typu kamer zwiększa prawdopodobieństwo schwytania włamywacza czy też wykrycie pożaru. Ponadto, nagrania z telewizji przemysłowej coraz częściej wykorzystywane są w sądach jako dowody napadów czy też aktów wandalizmu.

Kontrola pracy urządzeń (Watchdog) – Watchdog jest układem czasowym oczekującym co określony czas na potwierdzenie poprawnej pracy od kontrolowanego urządzenia. W przypadku braku potwierdzenia uważa to za błąd i naprawia go najczęściej przez restart, rzadziej przerwanie niemaskowalne lub chwilowe wyłączenie zasilania. Watchdog jest instalowany w systemach, które działają często bez obsługi człowieka, ich nieprzerwane działanie jest bardzo ważne lub działanie nieprzewidziane może być niebezpieczne. Zapytasz – ale po co mi to? Już tłumaczymy. Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem większego sklepu spożywczego, masz 4 lodówki z mrożonkami, nagle w nocy wyłączają prąd. Przychodzisz rano, wysztko zalane, rozmrożone – straty. System kontroli nieprzerwalności pracy urządzenia monitoruje dowolne urządzenie, powiadamiając Cię w momencie wystąpienia błędu / anomalii za pomocą wiadomośći SMS. Jest to prosty, szybki, a przedewszsytkim skuteczny system.
Kontakt

Formularz KontaktowyŁukasz Gliniecki
Telefon: 607 830 108
Adres e-mail: l.gliniecki@netserwis.info

Dane Kontaktowe

Dane firmy:
NetSerwis - Łukasz Gliniecki
ul. Henryka Sienkiewicza 5
82-220 Stare Pole
e-mail: kontakt@netserwis.info

NIP: 579-196-90-64
REGON: 221509675Projekt i wykonanie: Adam Bereziuk